2022’de Akıllı teknolojiler ile yaşlılar daha bağımsız

Akıllı Teknolojiler Yaşlıların Daha Bağımsız Olmasına Yardımcı

Tüketici Teknolojileri Birliği (CTA) tarafından yapılan yeni bir anket (İngilizce). Yaşlıların özellikle ev sağlığı konusunda akıllı teknolojiler benimsemedikleri genellemesine aykırı bazı sonuçları ortaya koyuyor. Yaşlılar için teknoloji her geçen gün hızla gelişiyor!

Anket, tahminlerine göre bile çok aydınlatıcı . 2022’de, CTA yaşlılar için çözümler pazarının yaklaşık 30 milyar dolara ulaşmasını beklerken. Bu alt pazarın, güvenlik ve akıllı yaşam teknolojilerinin en büyük bölümünün 2018-2022 arasında üç katına çıkacağını. 17 milyar doların üzerine çıkması bekleniyor. Altmış beş milyon bebek patlaması geleneksel emeklilik yaşını geride bırakacak ve toplumun nasıl tepki vereceği merak ediliyor.

Akıllı Teknolojiler Sayesinde Yaşlılar Gelecekte Daha Az Doktora Gidebilecek... Ev Sağlığı Konusunda Teknoloji Gelişiyor!
Akıllı teknolojiler sayesinde yaşlılar gelecekte daha az doktora gidebilecek… Ev sağlığı konusunda teknoloji gelişiyor!

CTA, sağlık ve uzaktan bakımın aktif yaşlanma pazarının en umut verici kesimi olduğunu belirtiyor. Aynı zamanda, anket, kan basıncının uzaktan izlenmesi gibi ev sağlığı ile ilgili özel durumlara atıfta bulunuyor. Honeywell ve Intel-GE gibi teknoloji şirketlerinden uzaktan sağlık bakımı için diğer platformlara bir çok firmadan bahsediliyor.

Akıllı Teknolojiler Anketi, sadece yaşlılarla röportaj yapmadığı için de ilginçti. 65 yaş ve üstü 700’den fazla yaşlıyı araştırmaya ek olarak, CTA ayrıca 18 ila 64 yaşlarındaki 750 bakıcıyla. Yaşayan bir ebeveyni olan ya da ilgilendikleri akrabalarıyla da görüşmüş.

Anketin üzerinde durduğu akıllı teknolojiler çok çeşitli!!!

Bunlar, kolayca ulaşılabilen veya yaşlıların bağımsız yaşamasına yardımcı olmak için devam etmekte olan çözümlerin sayısı göz önüne alındığında sürpriz değil. Güvenlik ve akıllı yaşam alanları arasında özerk araçlardan bahsetmeyen güvenlik izleme. Acil durum müdahalesi, iletişim, ev kontrolü, otomasyon ve ev robotları.

Son olarak, yaşlılar için teknoloji anketinin sağlık ve zindelik konusundaki soruları var!

Akıllı teknolojiler, Fitness izleme cihazları. Diyet ve kilo verme araçları, uyku, meditasyon, ağrı yönetimi ve beyin sağlığı gibi şeyleri izleyen sağlıklı yaşam monitörleri ve geleneksel cihazları güçlendiren kişisel ses yükseltme cihazları hakkındaki soruları içeriyor. İşitme cihazları gibi.

Anket, yaşlıların yüzde 64’ünün güvenlik ve akıllı teknolojiler benimsemeye hazır olduğunu. Yüzde 61’inin daha bağımsız yaşamak için aktif yaşlanma teknolojisini kullanacağını tespit etti. Bu sonuçları arttırmak, genç bakıcıların etkili teknoloji savunucuları olabileceği gerçeğiydi.

Ankete katılanların yaklaşık dörtte birinin tıbbi ve diğer yaşam konularındaki yaşlılar için tek karar vericiler olduklarını göstermeleri nedeniyle önemli.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu site, size daha iyi bir göz atma deneyimi sunmak için çerezler kullanır. Bu web sitesine göz atarak, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.